Mashup 23: Roman Týc (Ztohoven) & Bára Stárková (Díky, že můžem)

Celý díl (82 minut) na HTTPS://HEROHERO.CO/MICHAEL Předplatitelé mají celé epizody s předstihem a také přednostní nákup vstupenek na natáčení zdarma. Přijďte se stát součástí a zažít atmosféru natáčení a stát se součástí Mashup komunity. Živě je to ještě lepší!

Roman Týc je výtvarník, spoluzakladatel umělecké skupiny Ztohoven a projektu Paralelní polis. Bára Stárková už několik let vede organizaci Díky, že můžem, která organizuje oslavy 17. listopadu. Jejich Mashup je o roli státu, rebelství, morálním chaosu, anarchii, Rychlých šípech i našemu postoji k Rusku.

Roman Týc říká, že prochází sebereflexí svého vztahu ke státu a rebelství: „Systému jsem nikdy nevzdoroval, chtěl jsem vytvořit alternativu hegemonu systému. Jakmile není protiváha ve společnosti, dochází k totalitám.“

„Orientovat se ve světě je náročné. Je jednodušší držet si pevně jeden názor než být otevřený, naslouchat jiným lidem a posouvat se. Mladá generace by měla být víc slyšet. Měli bychom k tomu dostat víc prostoru, ale taky by si ten prostor měla hledat,“ říká Bára Stárková.

Natočeno v zahradě Kláštera Broumov.