Mashup 30: psycholog Radek Ptáček & Jiří Burýšek (Jirka vysvětluje věci)

Celý díl (66minut) na HTTPS:P//HEROHERO.CO/MICHAEL

Jak se proměňují praktiky internetových šmějdů? Vládnou nám psychopati? Proč si dobrovolně volíme diktátory? A proč je stále alkohol společensky tolerován?

Hosty Mashupu jsou profesor psychologie Radek Ptáček a Jiří Burýšek, autor úspěšného YouTube kanálu Jirka vysvětluje věci. „K moci se obecně dostávají lidé, kteří mají nižší schopnost empatie k druhým a větší potřebu zvětšovat svoji moc a peníze. I u nás jich pár takových najdeme,“ říká psycholog Radek Ptáček. Proč naletíme praktikám internetových šmejdů? „Máme tendenci zlepšovat svůj obraz. Kdybychom si myslel, že jsme idioti, s tím se těžko žije,“ říká.

„Spoustě lidem diktátoři imponují natolik, že jim nevadí vzdát se některých svobod za cenu síly, která nad nimi bude držet, ochrannou ruku,“ říká Jiří Burýšek. Jirka vysvětluje věci. To je Jirkův kanál na YouTube se statisíci odběrů.

Ve videiích se zabývá od témat druhé světové války až po internetové podvodníky, novodobé šmejdy nebo manipulativní techniky. Jiří Burýšek. Klinický psycholog, psychoterapeut, soudní znalec a profesor lékařské psychologie. Odborně se zabývá kromě jiného psychologií dítěte a forenzní psychologií. Radek Ptáček.

Živě je to ještě lepší! Přijďte na natáčení a staňte se součástí show. Lístky a termíny na webu NoDu nebo na GoOut.net. Pro předplatitele lístek zdarma. Natočeno v pražském NoDu, umělecké objekty zapůjčila Galerie NoD, autorem soch je Ondřej Filípek. Na kytaru hraje Nicholas Roy Arthofer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *