Mashup 31: Robert Záruba & Jiří Mádl: Jak vznikají legendární hlášky?

Celý díl (75 minut) na HTTPS://HEROHERO.CO/MICHAEL

Robert Záruba a Jiří Mádl o hokeji, výchově sportovců, rutině v herectví a komentování i legendárních hláškách. Ale také o historii, Rusku i roce 68 v hokeji i ve filmu Vlny. „Komentování je čím dal menší rutina. Po všech těch letech se těším na každý další zápas, na každý další pracovní úkon. Říkám si, že je to třeba už naposled,“ říká Robert Záruba.

„To nejhorší, co se ti v herectví nebo režii může stát je spolehání se příliš na zkušenost,“ říká Jiří Mádl. „V komentování je to naopak, čím je člověk zkušenější, tím je klidnější. Ale nesmí to sklouznout do polohy, že to člověk dělá bezmyšlenkovitě a bez radosti,“ doplňuje Záruba.

Jiří Mádl je režisér, herec a spisovatel, dlouhá léta ale hrál hokej. Co má hokej a umění společného? Proč natáčí film o Československém rozhlase v roce 68? A měli bychom podle něj bojkotovat ruské umělce? Robert Záruba je šéfkomentátor sportu ČT – spojený hlavně s hokejem. Aktivně se ale také vyjadřuje k politice a pečlivě se zabývá televizním archivem.

„Až tahle pitomá válka jednou skončí, hokejové zápasy s Ruskem budou hodně zajímavé,“ říká a podporuje vyloučení Ruska ze světových soutěží. Jak je pro jejich práci důležitá pečlivá příprava? Jak pracují s hlasem a jak často v práci improvizují? Podívejte se na jejich Mashup! Natočeno v pražském NoDu. Umělecké objekty zapůjčila Galerie NoD, autorem soch je Ondřej Filípek. Na kytaru hraje Nicholas Roy Arthofer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *