Michael Rozsypal

Novinář a moderátor. Autor pořadu Michaelův Mashup.

Dříve 2 roky v DVTV. Předtím 8 let v Českém rozhlase. Z Ostravy. Teď v Praze.

Do Českého rozhlasu jsem nastoupil v roce 2012. Začínal jsem v Tvůrčí skupině Elévové. Postupně jsem se přes působení v domácí redakci Radiožurnálu dostal v lednu 2014 k moderování na Českém rozhlase Plus. Pět let jsem moderoval ranní vysílání, pořad Interview Plus, diskuzní duel Pro a proti, mimořádná vysílání a speciály a také Veřejné debaty Plusu v regionech, které jsme za účasti publika vysílali živě na sociálních sítích.

Mezi mé nejznámější rozhovory patří například Interview Plus s Jiřím Paroubkem, který po 6 minutách odešel ze studia z živého vysílání, dva rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem v roce 2016 a 2017 nebo rozhovor se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Moderuju také veřejné akce, panelové diskuze, konference, besedy či kulaté stoly.

Od podzimu 2020 do jara 2023 jsem byl jedním ze čtyř moderátorů internetové televize DVTV. Připravoval jsme zde také pořady DVTV Start a DVTV Forum.

Od března 2023 moderuju a produkuju vlastní pořad Michaelův Mashup. Vysíláme s živým publikem z divadla NoD.

Rozhovorů je moc! Pořadů je moc! Debat jeden na jednoho je moc! Michaelův Mashup bude něco úplně jiného. Show je postavena na vzájemné inspiraci hostů. Žádná talkshow, kde mluví hlavně moderátor. Žádný rozhovor jeden na jednoho ve sterilním studiu. Hosté dostanou otázky, které ještě nedostali.  

Vystudoval jsem politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Semestr jsem absolvoval také na Université Libré Bruxelles v Bruselu. Pět let pracoval v think tanku působícím v oblasti mezinárodních vztahů Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). 

Předchozí rozhovory z Českého rozhlasu Plus zde.