Novinář, moderátor, autor pořadu Michaelův Mashup

Proč Mashup? Po 10 letech v médiích jsem se rozhodl jít na volnou nohu a vymyslel jsem si pořad, na který bych se sám chtěl dívat. Baví mě, že je to před živým publikem, které mi během natáčení pomáhá a je součastí, dbám na pečlivou přípravu, snažím se, aby to bylo jiné obsahem i formou.

Krom toho každý pátek moderuju Osobnost Plus na Českém rozhlase Plus, kde živě zpovídám osobnosti, kterým byste měli věnovat pozornost. 

Příležitostně dělám videospeciály pro Novinky.cz, kde pokrýváme významné politické události (volby, inaugurace, korunovace,…).

Dělám politické konfrontační ale i lifestylové odlehčenější rozhovory. Setkal jsme se s prezidenty, politiky, umělci, sportovci i filozofy. Vymyslel jsem a realizoval koncept interaktivních veřejných debat v regionech i debat o fake news pro studenty. Jeden host mi odešel ze studia během přímého přenosu v rádiu, jednou se mi host v živém vysílání DVTV přilepil ve studiu ke stolu. 

Baví mě moderování odborných, ekonomických i charitativních konferencí, debat, kulatých stolů, diskuzí nebo kulturních akcí, kde můžu využít kombinace své více než desetileté novinářské praxe s hereckou průpravou. 

Vystudoval jsem politologii na FSV Univerzity Karlovy, semestr absolvoval na ULB v Bruselu. 5 let jsem pracoval v Asociaci pro mezinárodní otázky, kde jsem vedl vnější vztahy. 

Do Českého rozhlasu jsem nastoupil v roce 2012. Začínal jsem v Tvůrčí skupině Elévové. Postupně jsem se přes působení v domácí redakci Radiožurnálu dostal v lednu 2014 k moderování na Českém rozhlase Plus. 5 let jsem moderoval ranní vysílání, pořad Interview Plus, diskuzní duel Pro a proti, mimořádná vysílání a speciály a také Veřejné debaty Plusu v regionech, které jsme za účasti publika vysílali živě na sociálních sítích.

FOTOGALERIE

Mezi mé nejznámější rozhovory patří například Interview Plus s Jiřím Paroubkem, který po 6 minutách odešel ze studia z živého vysílání, dva rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem v roce 2016 a 2017 nebo rozhovor se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Od podzimu 2020 do jara 2023 jsem byl jedním ze čtyř moderátorů internetové televize DVTV. Připravoval jsme zde také pořady DVTV Start a DVTV Forum.