Mashup 49: Miroslav Bárta & Petr Koubský

Celý díl (82 minut) na HTTPS://HEROHERO.CO/MICHAEL Předplatitelé mají kompletní epizody s předstihem a také lístek na natáčení zdarma! Termíny a hosté na webu divadla NoD.

O říkání nevím, mládí, fascinací vědou, technologiích, civilizacích i časových etapách! A oba pánové tak, jak jste je ještě neviděli! Miroslav Bárta je egyptolog a archeolog. Profesor Univerzity Karlovy. Byl ředitelem Českého egyptologického ústavu. Jako třetí Čech byl zařazen do Americké akademie umění a věd. Petr Koubský je vědecký redaktor Deníku N. Zvítězil v anketě Křišťálová lupa v kategorii Osobnost roku. Držitel novinářské Cena Ferdinanda Peroutky a Medaile za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti.

Jaká byla technologie jejich mládí? Jak jim pomáhá umělá inteligence? A do jaké etapy by se chtěli podívat? Natočeno v pražském NoDu. Autorem soch je Ondřej Filípek. Na kytaru hraje Nicolas Roy Arthofer.

Michaelův Mashup. 2 hosté. 1 moderátor. A jejich vzájemná interakce. Bez konfliktu, ale s inspirací. Komorní prostředí a diváci v důležité roli! Mashup je prolínání zdánlivě nesourodých melodií. V tomto případě prolínání hostů, žánrů, hlediště a jeviště. Pořad postavený na unikátní kombinaci dvojic a jedinečné interakci s publikem. Namícháme vám živou show, hosty i drink na míru! Přijďte do NoDu zažít osobně mimořádnou komorní atmosféru divadelního baru, potkat se s hosty i moderátory a pobavit se u natáčení se skleničkou v ruce.

Rozhovorů je moc! Pořadů je moc! Debat jeden na jednoho je moc! Nic podobného jako Michaelův Mashup tady není. Vážná témata i odlehčené rubriky! Známí hosté, jak je neznáte a otázky, které ještě nikde nikdy nedostali! Žádná talkshow, kde mluví hlavně moderátor. Žádný rozhovor jeden na jednoho ve sterilním studiu.

Michael Rozsypal je moderátor a novinář. Dva roky moderoval rozhovory v DVTV, před tím 8 let v Českém rozhlase. Setkal se s prezidenty, politiky, umělci, sportovci i filozofy. Jeden host mu v živém vysílání odešel ze studia. Jiný host se ve studiu v přímém přenosu přilepil ke stolu. Vymyslel a realizoval koncept interaktivních veřejných debat v regionech i debat o fake news pro studenty. Hrál divadlo, vyhrával recitační soutěže, je aktivní na Twitteru i Instagramu. Miluje divadlo, operu a Jamese Bonda.